Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Roller Type | Carrying Roller |
| Roller Diameter | 50 mm |
| Roller Length | 300 mm |
| Roller Material | Mild Steel |
| Bearing Type | Ball Bearing |
| Load Capacity | 100 kg |
| Surface Finish | Zinc Plated |
| Shaft Diameter | 15 mm |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Roller Diameter | 50 mm |
| Roller Length | 400 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Roller Type | Gravity |
| Load Capacity | 100 kg |
| Bearing Type | Ball Bearing |
| Shaft Diameter | 15 mm |
| Surface Finish | Zinc Plated |
| Usage | Roller Conveyor |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: